27. 2. 2013

Sexuální zajímavosti z říše zvířat




Pokud byste chtěli vidět největší penis na světě, vězte, že byste se museli sblížit s velrybou. Takový plejtvák obrovský má penis až třímetrový s obvodem kolem 45 cm. Když ovšem porovnáme velikost pohlavního orgánu s celkovou figurou, zas tak obdařený tento kytovec není.

Na velikosti záleží

V poměru k velikosti těla mají největší penis členovci svijonožci. Jedná se o několikacentimetrové korýše, kteří žijí ve vodě přisedlí k podkladu. Aby se mohli množit, naučili se vysouvat svůj penis mimo vápenatou schránku a měnit jeho tvar: buď může být kratší, tlustší a lépe ovladatelný, nebo se natáhne do délky, a pak dosáhne dál. Maximálně může být osmkrát delší než samotný svijonožec. Umíte si takový orgán představit u člověka nebo u plejtváka?



Smysl orgasmu u zvířat

Vědci se také zabývali otázkou, zda samice ze světa zvířat zažívají orgasmus. Podle vědců, kteří se těmito živočišnými druhy zabývají, prý orgasmus zažívají ramlice (samice králíka), krysy, činčily, veverky, kobyly, krávy, slonice, feny, fretky a další. "Velmi často jsem pozoroval poměrně jednoznačnou reakci odpovídající vyvrcholení, z něhož samice náhle upadá opět do klidného stavu," uvádí se v publikaci popisující sex ramlic.

Zakázané sebeuspokojování

Bez zajímavosti není ani zvířecí masturbace. Člověk tak nějak čeká, že se tato aktivity týkají pohlavních orgánů... Ale třeba jeleni v říji pro sebeuspokojení na svůj penis nemusí ani sáhnout. V tomto období totiž mají extrémně citlivé parohy, a tak jim k uspokojení stačí, aby se jimi třeli o zem. K dosažení vyvrcholení jim pak stačí třeba i jen několik sekund.

Viditelné spermie

Pokud si myslíte, že spermie je malá buňka okem neviditelná, máte pravdu – platí to pro většinu živočišných druhů. Ovšem nikoli například pro primitivní žabky z čeledi pestrankovitých, které mají spermie velké až 2 milimetry, a pro hmyz z čeledi znakoplavkovitých, který má spermie až jedenapůlcentimetrové! V poměru k vlastnímu rozměru pak jsou rekordmany korýši lasturnatky, u nichž může být spermie i několikanásobně větší než jejich vlastní (maximálně dvoumilimetrové) tělo – je to možné díky tomu, že po svém vzniku je spermie stočená do kompaktního útvaru.

Pravý smysl páření

Zatímco lidská matka má obvykle dost práce i s jedním dítětem a k osmerčatům se dostane jen s pomocí medicíny, jiní savci jsou mnohem plodnější. Nejpočetnější vrh mláďat byl zaznamenán u bodlína druhu Centetes ecaudatus, který žije na Madagaskaru a Komorských ostrovech. Najednou se narodilo 36 mláďat.



Ilumináti

Ilumináti jsou díky proslulému románu autora bestselerů Dana Browna Andělé a Démoni dnes považováni za jednu z předních tajných společností ovládajících svět. Skutečnost je však jiná. Podle ověřených pramenů byl totiž jejich řád aktivní jen velice krátce, a to mezi lety 1776-1784.

Obyčejný čtenářský kroužek

Ten kdo hledá v jejich existenci jakákoliv tajemství a mocenské ambice, bude zklamán. Bratrstvo iluminátů vzniklo v onom roce 1776 sice jako tajná společnost, ale v praxi fungovalo spíše jako čtenářský kroužek. Zakladatel bratrstva, německý profesor Adam Weishaupt (1748-1830) totiž považoval nejrůznější tajné spolky, které vznikaly v tehdejší Evropě, za tmářské. Spolek tedy vznikl jaksi na truc a hlavní činností jeho členů byla četba prací osvícenských filosofů, což mělo bratry přivést na správnou cestu. Je pravdou, že se mu pro bratrstvo podařilo získat i tak známé osobnosti, jako byl Johann Wolfgang Goethe (1749-1832) či vévodu Karla Augusta (1758-1809), ale to bylo všechno. Přišel rok 1784 a bavorský kufiřt, kníže Karl Theodor (1744-1817) milé ilumináty zakázal, protože prý chtěli svrhnout katolickou vládu a nahradit je liberální republikou. V době největšího (!) rozkvetu měli v celé Evropě sotva 3000 členů a pro nás je zajímavé, že velká část z nich byla usazena v Čechách. 


Dílo velkého mystifikátora

Kde se tedy vzali ony "zaručené" informace o tom, že ilumináti kontrolují světové vlády a banky ? Údajně se v jejich režii odehrála celá řada přelomových událostí od Francouzské revoluce pro útok na Světové obchodní centrum 11. září 2001. "Cílem iluminátů je degradovat a zotročit lidstvo, alespoň psychicky a duchovně, pokud ne fyzicky. Vliv této skupiny je jako rakovina, která se šíří společností.", tvrdí dokonce současný kanadský spisovatel Henry Makow, autor dvou knih o iluminátech. Je zajímavé, že všechny konspirační teorie o všemocných iluminátech se vyrojili až po roce 2000, kdy vydal velký mystifikátor Dan Brown svůj román Andělé a démoni. Téma jakési tajné společnosti ovládající svět bylo výborným soustem pro senzacechtivé novináře a rádoby badatele, kteří se dnes předhánějí v dodávání zaručených důkazů o existenci iluminátů. 


Iluminátský symbol na penězích ?

Iluminátský symbol ?
A důkazy o existenci celosvětové spiknutí jsou prý všude kolem. Podívejte se například na americkou jednodolarovou bankovku. Na zadní straně uvidíte pyramidu, nad kterou se vznáší oko v trojúhelníku. Právě to je podle některých konsp. teoretiků symbol iluminátů. Oko v trojúhelníku je poměrně běžný symbol, který se používal dávno předtím, než původní spolek iluminátů vznikl. Nevěříte ?
Jeden takový najdete dokonce i u nás - na sloupu Nejsvětější Trojice na náměstí v Olomouci, ten byl postaven mezi lety 1716 až 1754.

Tvrzení o celosvětové iluminátské konspiraci se tedy zakládají spíše na spekulacích než na ověřených faktech...







Co se stane, když nepůjde elektřina

1 hodina po výpadku:

Kolabuje veškerá doprava, zastavují se vlaky, metro i tramvaje. Stovky zraněných a desítky mrtvých při dopravních nehodách. Přestávají fungovat čerpací stanice pohonných hmot.


 6 hodin po výpadku:

Urychleně jsou stahována ze svých tras všechna letadla, protože hrozí výpadky proudu na letištích fungujících na dosud náhradní zdroje. Z obchodů mizí baterie, svíčky a svítilny.


 12 hodin po výpadku:

V domácnostech a obchodech se kazí potraviny v lednicích, začínají kolabovat menší náhradní zdroje, v bytech začíná být zima. Ve většině domácností se nedá vařit. Nefungují bankomaty, lidem docházejí hotové peníze. benzin a nafta se vyvažují na černém trhu zlatem.


 24 hodin po výpadku:

Byty jsou prochladlé, kazí se potraviny v mrazácích, kolabují další náhradní zdroje. Přestávají fungovat telefony, mobilní sítě, internet. Nefunguje ani online bankovnictví. Protože docházejí pohonné hmoty v agregátech, přestávají vysílat rozhlasové a televizní stanice závislé na náhradních zdrojích. V nemocnicích se ruší náročné operace a poskytuje se jen nejnutnější léčba.


48 hodin po výpadku:


Lidem docházejí potraviny a obchody či restaurace jsou zavřené. Začíná rabování a rázem se zvyšuje zločinnost. V oblastech, kde je dodávka vody závislá na elektřině, jsou lidé na suchu. Nejhůře jsou na tom lidé ve městech, kteří nemají vlastní zdroje pitné vody. Armáda zásobuje pohonnými hmotami pro agregáty a vodou především nemocnice a vládní úřady.

72 hodin po výpadku:


Totální chaos především ve městech. Nefunguje už vůbec nic. K udržení pořádku je nasazena armáda, ale brzy ztrácí kontrolu nad zločinností. Na vesnicích je klidněji, lidé mají vodu, většinou náhradní topení a mohou vařit ze zásob. Nikde se nepracuje, ztráty jsou do desítek miliard.


 96 hodin po výpadku:

Armáda začíná zásobovat obyvatelstvo měst z krizových zásob. Lidé se perou o jídlo a vodu, přibývají tisíce mrtvých. Pokud jsou mrazy, rychle narůstá počet umrznutých.


 120 hodin po výpadku:

Elektřina je velmi důležitá, co by se ovšem stalo kdyby nebyla ?
ZAČÍNÁ STŘEDOVĚK...





Tarantule není tak nebezpečná, jak si myslíte

Tarantule
Tarantuli, patřící do čeledi slíďákovitých (Lycosidae), provází nepříliš dobrá pověst. Je to prý pavouk zabiják, jehož kousnutí je pro člověka smrtelné. Nevěřte této pověře!

Síla jedu tarantule se až tolik neliší od běžných domácích pavouků. Pokud to nevíte, tak jedovatí jsou vlastně téměř všichni pavouci - a že je jich na světě požehnaně - až 25 000 druhů. Jen slíďákovitých je na světě asi 2300 druhů a z toho jich u nás žije na 260 druhů...
Díky postupnému oteplování kontinentu se již můžeme dokonce na jihu Moravy setkat s opravdovou tarantulí nesoucí jméno slíďák tatarský.

Jak to doopravdy je ?

Svoji špatnou pověst mají tarantule nejspíše kvůli svým rozměrům. Jejich tělo dosahuje délky 4 centimetrů a rozpětí nohou je až 10 centimetrů. Přičteme-li k tomu jejich ochlupení a výrazné oči, jde z nich opravdu strach. Jed evropských slíďáků je však velmi slabý a způsobí po kousnutí jen drobný otok a zarudnutí kůže. Výrazně jedovatější jsou jihoamerické druhy, jejichž kousnutí může způsobit horečky a dýchací potíže.